ابتلای یک میلیون مهاجر به مشکلات روانی در آلمان

  • انتشار: ۱۵ قوس ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 163126

بر اساس یک تحقیق حدود یک میلیون پناهجو و مهاجر در آلمان از اختلال اضطراب پس از سانحه یا افسردگی رنج می‌برند اما تعداد اندکی از آنها تحت درمان قرار می‌گیرند.

شبکه پژوهشی کورکتیو «Correctiv» امروز چهارشنبه گزارش داد که نتایج یک تحقیق دانشگاه منهایم و بیلفیلد نشان می‌دهد که ۳۰ درصد مهاجران در این کشور از اختلال اضطراب پس از سانحه و ۴۰ درصد دیگر از افسردگی رنج می‌برند. به اساس این گزارش، تنها بخش کوچکی از این پناهجویان تحت درمان قرار می‌گیرند.

در این گزارش آمده است که فعلاَ ۳.۳ میلیون مهاجر با وضعیت‌های اقامتی متفاوت در آلمان به سر می‌برند و براساس این آمار حدود ۱.۱ میلیون نفر آن‌ها بالقوه از مشکلات روانی رنج می‌برند.

به نقل از دویچه وله، شبکه پژوهشی کورکتیو «Correctiv» اعلام کرده است که این آمار نتیجه چندین ماه تحقیق است. به گفته این شبکه، این یک نارسایی سیستماتیک را برملا می‌سازد که ادغام افراد آسیب‌دیده به جامعه را دشوارتر کرده یا مانع می‌شود و در مورادی حتی خطرات امنیتی به همراه دارد.

این مرکز گفته است مثلاً در رویداد حمله با چاقو در ناحیه بروک‌اشتیت ایالت شلسویک هولشتاین، مقام‌ها نتوانستند خطر بالقوه‌ای را که از ناحیه یک پناهجو وجود داشت، به موقع شناسایی و اقدام کنند.

در این رویداد در ماه جنوری یک پناهجوی فلسطینی در یک قطار منطقه‌ای در شلسویگ هولشتاین دو مرد را به ضرب چاقو کشت و چند تن دیگر را به شدت زخمی کرد. بر اساس معلومات شبکه پژوهشی کوریکتیو، این پناهجو قبل از آن درخواستی برای دریافت خدمات روان‌درمانی ارائه کرده بود.

این شبکه گفته است که پناهجویان دچار بیماری‌های روانی عمدتاَ برای خود خطر ایجاد می‌کنند، مثلاً در مواردی اقدام به خودکشی می‌کنند و یا به دلیل این بیماری‌ها در مورد کودکان خود سهل‌انگاری می‌کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، دلیل نارسایی‌ها در رسیدگی به این بیماران این است که حکومت فدرال، ایالت‌ها و شهرداری‌ها پول بسیار کمی را برای تشخیص و معالجه این پناهجویان تخصیص می‌دهند. به خصوص ایالت‌ها در این زمینه بسیار بودجه کم تخصیص می‌دهند.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، ایالت‌های فدرال که مدیریت مراکز اولیه پذیرش پناهجویان را به عهده دارند، مسئولیت دارند که وضعیت صحی همه پناهجویان تازه وارد به شمول صحت روانی آن‌ها را مورد معاینه قرار دهند.

اما نظرخواهی شبکه پژوهشی کورکتیو «Correctiv» در ایالت‌های آلمان نشان داد که این معاینات صحی تقریباً هیچ انجام نمی‌شود. علاوه بر این، اگر چنین مشکلاتی بروز کند، به ندرت نوبت و مکانی برای درمان قابل دسترس است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟