آماده باش نیروی دریایی هند برای مقابله با حمله احتمالی چین

  • انتشار: ۲۹ سرطان ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 89604

به نقل از هندوستان تایمز، با افزایش تنش میان هند و چین که منجر به درگیری مرزی میان سربازان دو طرف نیز شده بود آماده باش نظامیان طرف همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است هند پس از استقرار نیروی زمینی، دریایی و هوایی خود در مرز مشترک با چین اینک ناوگان خود در اقیانوس هند و خلیج بنگال را نیز به شدت تقویت کرده است.

نیروی دریایی هند در این خصوص تاکید کرد: به منظور مقابله با حمله نیروهای نظامی چینی آماده باش در آب های سرزمینی هند به اوج خود رسیده است.

ارتش هند آمادگی نیروی دریایی خود را پاسخی به تحرکات نظامی چین توصیف کرده و اعلام کرد: در هر نقطه‌ای آماده دفاع از خاک خود هستیم.

نیروی دریایی هند از عقب نشینی برخی تحرکات توسط ناوهای چینی پس از مشاهده آمادگی کامل نیروهای هندی خبر داد.

این در حالی است که تردد کشتی های چینی در بنادر پاکستان و برخی بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس همچنان ادامه دارد و مسئولین هندی آن را نوعی تهدید به حساب می آورند.

هند به منظور مقابله با چین تجهیزات بسیاری را در مرز لداخ مستقر کرده است و علی رغم تلاش مسئولین سیاسی دو کشور تنش های موجود بر سر مسائل مرزی حل نشده است.

به نوشته تسنیم، چین مدعی است هند در یک منطقه تعیین تکلیف نشده اقدام به ساخت جاده کشی نظامی کرده است و به همین دلیل تعداد نظامیان خود در مرزها را به شدت افزایش داده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟