آلمان ۱۵ میلیون یورو به افغانستان کمک کرد

  • انتشار: ۸ حمل ۱۴۰۳
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 176331


وزارت همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان ۱۵ میلیون یورو، معادل ۱۶.۴ میلیون دالر از طریق برنامه جهانی غذا به مردم افغانستان کمک کرده است.

برنامه جهانی غذا شب گذشته (سه‌شنبه، ۷ حمل) در خبرنامه‌ای گفته است که میزان کل کمک‌های آلمان از سال ۲۰۲۳ به ۷۸ میلیون یورو می‌رسد.

به‌گفته‌ی این برنامه، کمک جدید آلمان در زمینه‌ی تاب‌آوری جوامع آسیب‌پذیر و برنامه تغذیه دانش‌آموزان مکاتب افغانستان مصرف خواهد شد.

کاترینا اسپیس، رییس بخش مدیریت بحران، بازسازی و کمک به توسعه انتقالی وزارت همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان گفته است که کشورش در کنار مردم افغانستان می‌ایستد.

او افزوده است که سرمایه‌گذاری در جوامع ناامن غذایی و کودکان در مکاتب، سرمایه‌گذاری برای آینده‌ی مرفه است.

هسیائو وی لی، مدیر برنامه جهانی غذا در افغانستان گفته است که تأثیر تغییرات اقلیمی در این کشور گسترده است. به‌گفته‌ی او، خشک‌سالی، سیل و سایر بلایای طبیعی به جوامع آسیب می‌رساند. او افزوده است که تقویت سیستم‌های غذایی مهم‌تر از همیشه است.

مدیر برنامه جهانی غذا افزوده است که این برنامه از کشاورزان و زنان سرپرست خانواده حمایت می‌کند.

به‌گفته‌ی او، از کمک ۱۵ میلیون یورویی آلمان، تقریبا ۲۲ هزار نفر از اعضای خانواده‌های ناامن غذایی در فعالیت‌های ساختمانی شرکت خواهند کرد و در عین حال ۱۵۰ هزار نفر کمک‌های غذایی دریافت خواهند کرد.

مدیر برنامه جهانی غذا افزوده است که کمک آلمان به این برنامه کمک می‌کند تا وعده‌های مغذی برای نزدیک به ۱۹۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در مکاتب ابتدایی فراهم کند.

به‌گفته‌ی برنامه جهانی غذا، آلمان در سال ۲۰۲۲ نیز ۱۶۷ میلیون یورو و در سال ۲۰۲۱ هم ۱۴۵ میلیون یورو به افغانستان کرده است. این کشور در میان پنج کمک‌کننده‌ی برتر به برنامه جهانی غذا در افغانستان است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟