آغاز فعالیت شورای طبی افغانستان در زون شمال

  • انتشار: ۲۴ جدی ۱۴۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 168526

دفتر ساحوی شورای طبی افغانستان در زون شمال کشور به فعالیت آغاز کرد.

مسؤلان این شورا هدف از فعال کردن این دفتر را تنظیم امور طبابت و رسیدگی به مشکلات داکتران عنوان می‌کنند.

مسؤلان ریاست صحت عامه بلخ از فعال شدن این شورا در زون شمال کشور استقبال کرده و می‌گویند که دوشا دوش این شورا، برای بهبود طبابت کارخواهند کرد.

مسئولان این شورا هدف از ایجاد این دفتر را رسیدگی به شکایات بیماران و داکتران و همچنین صدور جواز برای داکتران عنوان کرده و می‌گویند که با ایجاد این مرکز تلاش می‌شود که چالش‌‌های فراراه داکتران و بیماران رفع گردد.

سید رحیم سادات، آمر شورای طبی در زون شمال افغانستان به رسانه‌ها گفت: فعلا در شش زون افغانستان فعالیت داریم و هدف ما ارائه و تنظیم جواز برای داکتران، ارائه کورس‌های اخلاق طبی و تطبیق قوانین و مقررات در فاکولته‌های طب است.

مسئولان شورای طبی افغانستان در مراسم افتتاح این شورای در ولایت بلخ اعلام کردند که در چند دهه گذشته روی کارهای اساسی خدمات طبی کار صورت نگرفته و این شورا می‌خواهد ازاین پس خدمات قانون‌مند و معیاری شود.

گفتنی است که شورای طبی در۱۱ حوت سال۱۳۹۶ در کابل افتتاح و مسئولیت اساسی آن در کنار رسیدگی به شکایات بیماران و داکتران، بررسی اسناد داکتران نیز است.

براساس معلومات مسئولان این شورا، دفاتر ساحوی آن به شمول مرکز در شش زون کشور برای داکتران برنامه‌های آموزشی ارتقای ظرفیت و آشنایی با قوانین و مقررات را راه‌اندازی می کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟