کنایه تیم انتخاباتی «مادر وطن» به رهبران حکومت

  • انتشار: ۱۳ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 67856

«سید نورالله جلیلی»، نامزد ریاست جمهوری و رییس تیم انتخاباتی «مادر وطن» در نخستین روز کارزار انتخاباتی اش اظهار داشت: در این مملکت هیچ کس به اساس لیاقت انتخاب نمی‌شود؛ هرکس بر اساس واسطه مقرر می‌شود، به شما وعده می‌دهم این فرهنگ را بردارم!.

جلیلی گفت: حالت امروزی افغانستان مشابه به حالت کشور در دهه هفتاد است؛ در این مرحله امریکا سربازان خود را از افغانستان بیرون می‌کند، اما اگر طالبان با سلاح های خود به شهرهای افغانستان سرازیر شوند، باز چه کسی بین گناه‌دار و بی‌گناه تفکیک خواهد کرد؟ سیاسون فعلی در شرایط دشوار در افغانستان نخواهند بود؛ همان قسمی که حالا فامیل‌های‌شان در بیرون از افغانستان به سر می‌برند.

جلیلی با بیان این‌که قتل‌عام‌های بامیان و سایر نقاط کشور توسط طالبان را به یاد دارید، گفت که اجازه ندهید کشور دوباره به دهه هفتاد برگردد.

این نامزد ریاست جمهوری تاکید کرد: تیم ما برای نجات افغانستان تاسیس شده و من برای چوکی و پول نیامده‌ام، برای‌تان قسم می‌خورم به اندازه‌ای پول دارم که تا ۱۰۰ سال آینده تمام نمی‌شه، فقط برای این آمده‌ام که از این وطن قرض‌دار هستم.

او خطاب به مردم اضافه کرد: وقت آن رسیده که به چهره‌های تکراری و سیاه، چهره‌های که در ۱۸ سال گذشته مردم را فریب دادند و به ما دروغ گفتند، نه بگویید! شما دید که می‌گفتند هیچ افغان از افغان دیگر برتر نیست، دروغ بود، تمام شرکت‌های افغان بی‌کار مانده، اما حکومت قرارداد‌ها را به شرکت‌های ترکی و چینایی می‌دهد.

جلیلی با اشاره به گزارش‌های فساد اخلاقی در ارگ گفت: گفتند ما اخلاق اسلامی را پیاده می‌کنیم، شما از سر و صدای فحشا حالا قضاوت کنید.

گفتنی است تیم انتخاباتی مادر وطن ششمین دسته انتخاباتی است که وارد کارزارهای انتخاباتی می‌شود.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *