چگونگی انتشار اخبار علمی در رسانه‌های جمعی

  • انتشار: ۱۷ جوزا ۱۴۰۰
  • سرویس: گوناگون
  • شناسه مطلب: 114323

پنجمین نشست ترویج علم با موضوع «انتشار اخبار علمی در رسانه­‌های جمعی؛ انتظارات، واقعیت­‌ها» توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این نشست با حضور محمد خدادی، معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سیده زهرا اجاق، سرپرست پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات و هشام بومجوط، مدیر بخش علمی شبکه الجزیره، ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۷ خردادماه در محل معاونت مطبوعاتی برگزار گردید.

بنیاد مصطفی(ص) با ماموریت رشد علم و فناوری و به منظور ارتقاء سطح رفاه، امنیت و سلامت بشریت، بسترهای مکمل را معرفی و برنامه‌های متعددی را برگزار می‌کند.

بنیاد مصطفی(ص) در حوزه گفتمان­ سازی علم و فناوری به اهدافی همچون “اثرگذاری بر سیاست­گذاری برای حرکت جمعی و ایجاد وجدان علمی مشترک در جهان اسلام در جهت رفع وابستگی‌های عرصه فناوری و تقویت جهان اسلام” و “تشویق و ترغیب دانشمندان جهان اسلام و مسلمانان سراسر جهان در جهت تولید علم و توسعه فناوری و افزایش رفاه، امنیت و سلامت جامعه بشری” با استفاده از روش ­های ترویج علم می ­پردازد.

چهار نشست قبلی ترویج علم بنیاد مصطفی(ص) با موضوعاتی چون “بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی”، “بررسی سیستم هوشمند تشخیص کووید۱۹”، “بررسی آخرین دستاوردهای حوزه واکسن کرونا” و “تشریح روش ­های ساخت واکسن کرونا” برگزار شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟