پاکستان موشکی با برد 2200 کیلومتر را با موفقیت آزمایش کرد

  • انتشار: ۶ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 17338

ارتش پاکستان اعلام کرده است روز سه شنبه یک موشک زمین به زمین هسته ای را با موفقیت آزمایش کرده است، در بیانیه ارتش این کشور، برد این موشک را 2200 کیلومتر اعلام شده است.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، بخش اطلاع رسانی ارتش پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد که این موشک جدید، قابلیت حمل چندین کلاهک هسته ای را دارد و ضد رادار است.

این دومین موشکی است که پاکستان درفاصله کمتر از یک ماه آزمایش می کند. پاکستان دهم ژانویه اولین موشک کروز از نوع زیردریایی را آزمایش کرد.

ارتش پاکستان در بیانیه خود ، این موشک را “ابابیل” توصیف کرده و از آن به عنوان وسیله ای برای تقویت بازدارندگی نام برده است که قادر است اهدافی را در فاصله 2 هزار و 200 کیلومتری یعنی بیش از سه برابر مسافت میان اسلام آباد و دهلی نو را طی کند.

دراین بیانیه آمده است که هدف از توسعه سیستم ابابیل، تضمین همراهی موشک های بالستیک پاکستانی درفضای دفاعی موشکی رو به رشد بالستیکی منطقه ای است.

هند سال گذشته یک سامانه موشکی طراحی شده داخلی را آزمایش کرد و براساس گزارش های رسانه ای، این سامانه قرار است که موشک های بالستیک را که دارای کلاهک های هسته ای است، هدف قرار دهد.

انتظار می رود که رقابت درآزمایش موشک های اخیر، بر تنش در روابط میان دو کشور همسایه هسته ای یعنی هند و پاکستان بیافزاید.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟