واکنش طالبان به نشست شورای امنیت سازمان ملل: آموزش و کار زنان دو موضوع کوچک است

  • انتشار: ۵ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 154626

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد و انتقادها و نگرانی‌های اعضای این نشست در مورد منع آموزش و کار زنان از سوی طالبان در افغانستان، می‌گوید که «آموزش و کار زنان دو موضوع کوچک و داخلی» است.

مجاهد روز چهارشنبه، ۵ میزان، در صفحه اجتماعی ایکس نوشته است که اعضای شورای امنیت سازمان ملل در خصوص موضوعات دیگر مانند «عفو عمومی، امنیت در افغانستان، صلح‌، ثبات و پیشرفت اقتصادی و موضوعات دیگر» تمرکز نکرده‌اند.

به گفته او، در این نشست باید درباره برداشتن تحریم‌ها و آزادسازی پول‎های مسدود شده افغانستان تاکید می‌شد.

مجاهد ادعا کرده است: «این‌که به این موضوعات اشاره نشد و بازهم برسیاست فشار وتحمیل تمرکز شد، نشان می‌دهد که حلقات مغرض تا هنوز با ما در جنگ هستند و سازمان ملل متحد هم در گرو می‌باشد و علیه ما استفاده می‌شود.»

این در حالی است که نماینده‌گان برخی کشورها در نشست روز سه‌شنبه، ۴ میزان، شورای امنیت سازمان ملل از حضور گروه‌های تروریستی، نقض حقوق زنان و دختران و بحران بشری در افغانستان ابراز نگرانی کردند.

از این میان، فریت خوجه، نماینده آلبانیا در سازمان ملل متحد از ادامه «کشتار، شکنجه، بازداشت و بدرفتاری» با کارمندان و نظامیان حکومت پیشین افغانستان از سوی طالبان ابراز نگرانی کرده و گفته است که این گروه تمایلی به اجرای تعهد خود مبنی‌ بر عفو عمومی ندارد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *