همکاری چک برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی با آلمان

  • انتشار: ۴ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 154565

چک اعلام کرده است که برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی با آلمان همکاری می کند. قبلا وزیران داخله دو کشور دراین باره به توافق رسیده بودند.

ویت راکوزان، وزیر داخله چک در یک پادکست ویدیویی تولید شده توسط پرتال خبری «Seznamzpravy.cz» اعلام کرد که با نانسی فیزر، همتای آلمانی اش درباره به کارگیری «مدل سویس» به توافق رسیده است.

به گفته او براساس این مدل «به پولیس های آلمانی این حق داده می شود که در خاک کشور چک به همراه پولیس های این کشور بر وضعیت مهاجرت نظارت داشته باشند». راکوزان در ادامه گفت که چنین اقدامی در چارچوب قرارداد پولیس بین کشورهای آلمان و چک، امکان پذیر است.

به گفته وزیر داخله چک، به غیر از این، «چندین عملیات گسترده» نیز برعلیه قاچاقبران برنامه ریزی شده است. اما او جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

راکوزان در ادامه گفت، فیزر، همتای آلمانی اش اعلام کرده، در صورتی که همکاری با چک نتیجه بخش باشد، آلمان شاید بتواند از کنترول های ثابت مرزی چشم پوشی کند.

وزیر داخله چک گفت، انتظار دارد که نخستین اقدامات مشخص در این ارتباط تا أواخر هفته آغاز شوند. این سیاستمدار چکی از حزب محافظه کار «STAN» (شهرداران و مستقلان) در ادامه گفت که گفتگوها دراین باره جریان دارند.

قبل از آن یک سخنگوی نانسی فیزر تایید کرده بود که وزیر داخله آلمان با پولند و چک درباره «اقدامات بیشتر نظارتی توسط پولیس های مرزی» گفتگو می کند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *