مقام‌ پاکستانی: پلان منظم برای بی‌ثباتی کشور ما وجود دارد

  • انتشار: ۱۰ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155253

وزیر اطلاعات ایالت بلوچستان پاکستان، پس از انفجار مرگبار در منطقه مستونگ در این ایالت می‌گوید که پلان منظم برای بی‌ثباتی این کشور وجود دارد.

جان اچکزی، وزیر اطلاعات پاکستان گفته است که پاکستان سزای تروریستان و تسهیل‌کنندگان حملات آنان را خواهد داد.

اچکزی روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی گفت که موضع رییس اردوی پاکستان را در برابر هراس‌افگنی تایید می‌کند. او گفته است که حکومت ایالتی به هرگونه کمک برای تامین دوبارۀ امنیت در بلوچستان اعتماد دارد.

اچکزی تاکید کرده است: من اطمینان می‌دهم که از هر اینچ دفاع خواهیم کرد. حوادثی هر روز در سرتاسر پاکستان اتفاق می‌افتد. چرا در جاهای دیگر اتفاق نمی‌افتد؟ چرا در اوزبیکستان، تاجیکستان و ایران اتفاق نمی‌افتد؟ این بدان معناست که پشت این یک پلان منظم وجود دارد و تلاش هایی برای بی‌ثبات کردن پاکستان انجام می‌شود، اما بس است، رعایت کسی را نمی‌کنیم، جنگ علیه تروریستان اعلام شده است.

بر اساس آمار رسانه‌های پاکستانی، در حملهٔ مستونگ ایالت بلوچستان دست کم‌ ۶۰ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. این حمله در مراسمی که به مناسبت میلاد پیامبر اسلام‌آباد برگزار شده بود، به وقوع پیوست.

هنوز مسوولیت این حمله را فرد یا گروهی به عهده نگرفته است. تحریک طالبان پاکستان که در ماه‌های اخیر مسوولیت مرگبارترین حملات را در پاکستان بر عهده گرفته است، دست داشتن در حمله مستونگ را رد کرده اند.

سرفراز بوگتی، وزیر داخله پاکستان نیز اخیراً گفته است که تروریستان در هر کجا که باشند و لانه‌های شان برای آنها معلوم است و نیروهای امنیتی پاکستان می توانند به طور کامل علیه آنها اقدام کنند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *