مجاهد در روز استقلال: براساس «شریعت» با جهان رابطه برقرار می‌کنیم

  • انتشار: ۲۸ اسد ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 149831

ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان با نشر بیانیه‌ای به مناسبت ۲۸ اسد ۱۰۴ – مین سالروز استقلال کشور از انگلیس گفته که این گروه به روابط سالم با کشورهای منطقه و جهان بر اساس «شریعت» معتقد هستند.

سخنگوی طالبان، امروز شنبه، ۲۸ اسد با نشر بیانیه‌ای به مناسبت ۱۰۴ – مین سالروز استقلال کشور گفته که این گروه به روابط سالم با کشورهای منطقه و جهان بر اساس «شریعت اسلامی» باورمند است.

آقای مجاهد همچنین گفته است که در ۲۸ اسد سال ۱۲۹۸ «مردم مجاهد و غیرتی افغانستان نیروهای اشغالگر ابرقدرت قرن ۱۹ را از سرزمین شان بیرون راندند و استقلال خود را به دست آوردند».

امروز برابر با ۱۰۴ – مین سالروز استقلال افغانستان از انگلیس است.

امان‌الله‌خان؛ شاه سابق افغانستان در ۲۸ اسد سال ۱۲۹۸ استقلال کشور از سلطه انگلیس را اعلام کرد.

مجاهد افزوده: «شکر و افتخار است که روز استرداد استقلال کشور را در حالی تجلیل می‌کنیم که چهار روز قبل از امروز (۲۴ اسد)، روز شکست استعمار امریکا را تجلیل نمودیم.»

سخنگوی طالبان گفته که «شکست‌های انگلیس، شوروی سابق و امریکا و ناتو نشان داد که افغانستان کشور تسخیرناپذیر است، مردم آن مسلمانان قوی، متحد و عاشق استقلال هستند».

او در ادامه حکومت طالبان را یک نظام «مستقل و مشروع» دانسته و تاکید کرده که این گروه «به روابط سالم با کشورهای منطقه و جهان بر اساس شریعت اسلامی معتقد است و همان‌گونه که هرگز قصد ظلم و آسیب‌رساندن به کسی را نداشته، از دیگران نیز آرزو دارد که این چنین پالیسی را اختیار نمایند که در آن خیر و فلاح همه نهفته است»‌.

این در حالی است که با گذشت دو سال از حاکمیت طالبان در کشور تاکنون هیچ کشوری این گروه را به رسمیت نشناخته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *