فرد متهم به فساد اداری از سوی طالبان معاون علمی دانشگاه هرات تعیین شد

  • انتشار: ۴ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 154553

منابع محلی در هرات می‌گویند که رییس پیشین دانشگاه این ولایت که به اتهام فساد اداری توسط طالبان از وظیفه برکنار شده بود، اکنون دوباره معاون علمی دانشگاه هرات تعیین شده است.

منابع می‌گویند که عبدالعزیز نعمانی، رییس پیشین دانشگاه هرات که حدود یک‌ ماه پیش از این سمت به اتهام فساد اداری برکنار شده بود، روز سه‌شنبه، ۴ میزان، به‌عنوان معاون علمی دانشگاه هرات تعیین و سپس معرفی شده است.

به گفته منابع، او در دوره‌ای که سمت ریاست دانشگاه هرات را به عهده داشت، افراد دارای سند کارشناسی ارشد را شارت لیست نمی‌کرد و اما کسانی که از نزدیکانش بودند را با سند کارشناسی و با استفاده از ترفند‌ها شارت لیست کرده و استخدام می‌کرد.

منابع می‌افزایند که نعمانی سابقه عضویت در حزب اسلامی را نیز داشته و با تیم کاری‌اش افراد حزبی و منطقه‌شان را به‌عنوان کارمند و استاد در دانشگاه هرات تعیین کرده است.

این در حالی است که چندی پیش ابوالحکمت مفتی عبدالغفار، آموزگار عقیدتی جنگ‌جویان انتحاری‌ طالبان، رییس دانشگاه این ولایت تعیین شده بود.

دانشگاه هرات در غرب افغانستان یکی از بزرگترین مکان‌های علمی در کشور محسوب می‌شود که پس از تسلط طالبان، استادان زیادی به‌دلیل محدودیت‌های این گروه ترک وظیفه کرده و از افغانستان خارج شده‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *