عبدالله: غنی را رئیس جمهور منتخب مردم نمی دانم

  • انتشار: ۱۰ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 68818

عبدالله، رئیس اجرائی حکومت طی سخنانی تاکید کرد که در انتخابات پیش رو به هیچ گروهی اجازه تقلب دوباره را نخواهد داد.

وی درباره انتخابات جنجالی سال 2014 اظهار داشت: «در انتخابات 2014 من صد در صد برنده بودم، این مسئله را خودم ادعا نمی‌کنم بلکه نهادهای بین‌المللی آن را تایید کردند. همه حامیان و کسانی که در اطرافم بود به استثنای عده ای محدود چون زلمی رسول و حبیبه سرابی بر این نظر بودند که حکومت موازی اعلام کنم اما به خاطر منافع بزرگ کشور و اینکه کشور به بحران نرود و چند پارچه نشود این کار را نکردم و خودم عمیقا نمی خواستم چنین چیزی صورت گیرد.»

عبدالله افزود: زمانی به تشکیل حکومت وحدت ملی تن دادم که بارک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا در گفتگوی تلفونی از من خواست تا به تشکیل حکومت توافقی وحدت ملی راضی شوم.

او تاکید کرد که او می توانست در آن زمان حکومت موازی تشکیل دهد اما با این کار حکومت به دست طالبان سقوط می‌کرد و بدنامی آن به وی بر می گشت.

عبدالله بیان داشت: اگر رئیس جمهور غنی می‌گوید که بر اساس آرای مردم آمده است بهتر است سر در گریبان خود کند؛ غنی را آن طور که خودش می‌گوید رئیس جمهور منتخب نمی دانم.

عبدالله اضافه کرد: اگر موافقتنامه تشکیل حکومت وحدت ملی به صورت کامل عملی می‌شد امروز حکومت وحدت ملی ناکام نمی‌بود؛ اشرف غنی با خودخواهی و لجبازی جلو عملی شدن مواد موافقتنامه تشکیل حکومت وحدت ملی را گرفت و قیمت آن را تنها مردم افغانستان پرداختند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟