طالبان: جهان مشکل خود را با ما از راه گفت‌وگو حل کند

  • انتشار: ۱ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 150359

شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه طالبان، در دیدارش با مارکس پوتزل، معاون دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفته است که جامعه جهانی مشکلات خود با این گروه را از طریق گفت‌وگو حل کند.

حافظ ضیااحمد تکل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان، سه‌شنبه‌شب، ۳۱ اسد، در شبکه اجتماعی ایکس به نقل از استانکزی نوشته است که طالبان خواهان گفت‌وگو با کشورها در مورد چالش‌های موجود در افغانستان هستند.

عباس استانکزی گفته است: « ما می‌خواهیم فصل جنگ را در افغانستان ببندیم و فصل جدیدی از روابط دیپلماتیک را بگشاییم. در عین حال، ما از جهان انتظار داریم همین رفتار را در قبال ما داشته باشد.»

این مقام طالبان همچنان در مورد محدودیت‌های بانکی، کشت مواد مخدر و تغییر آب‌وهوایی با معاون یوناما گفت‌وگو کرده است.

شیرمحمد عباس استانکزی مدعی شده که کشت خشخاش در افغانستان تحت سلطه این گروه به صفر رسیده است.

در همین حال، مارکس پوتزل در این دیدار گفته که یوناما به تلاش‌هایش در زمینه همکاری کشورها با مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

معاون وزارت خارجه طالبان در حالی خواستار گفت‌وگوی جامعه جهانی در مورد بحران‌های جاری در کشور شد که آنان با گذشت دوسال از سلطه دوباره‌‌شان بر افغانستان به هیچ یکی از خواست‌های جامعه جهانی تن نداده‌اند.

رعایت حقوق بشر به ویژه حقوق زنان و اقلیت‌های قومی و تشکیل حکومت فراگیر مبتنی بر آرای مردم از خواست‌های درشت جهان از رژیم طالبان است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟