صدراعظم آلمان پس از آسیب‌دیدن چشمش تصویری جالب از خود نشر کرد

  • انتشار: ۱۴ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 151945

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز گذشته تصویری از خود به سبک دزدان دریایی منتشر کرد که در آن یک چشمش با چشم‌بند سیاه پوشیده شده است.

صدراعظم آلمان در توضیح این تصویر نوشته است: «از دیدن میم‌ها هیجان‌زده هستم.» آقای شولتس البته در ادامه توضیح داده که به دلیل افتادن در هنگام دویدن چشمش آسیب دیده و سیاه و کبود شده است.

شولتس ضمن تشکر از کسانی که برای او آرزوی سلامتی کرده‌اند درباره وضعیت چشمش نوشته است: «بهتر از چیزی است که در عکس به نظر می‌رسد.»

به نقل از یورونیوز، دولت آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که آقای شولتس روز شنبه در هنگام دویدن به زمین افتاده و چشمش آسیب دیده است. همین مساله باعث شد تا برلین برخی از قرارهای آخر هفته صدراعظم را لغو کند.

روز یکشنبه، رهبر ۶۵ ساله آلمان قرار ملاقات‌های خود را در منطقه هسن مرکزی، جایی که انتخابات ایالتی در ۸ اکتبر برگزار می‌شود، لغو کرد.

استفن هبستریت سخنگوی آقای شولتس با اشاره به اینکه او وضعیت مساعدی دارد تاکید کرد که صدراعظم صبح روز دوشنبه حال خوبی داشته، هرچند که هنوز صورت او کمی آسیب‌دیده به نظر می‌رسد.

رسانه های محلی گزارش دادند که شولتس هنگام دویدن در زادگاهش در پوتسدام که در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی پایتخت آلمان قرار دارد، به زمین افتاده است. شولتس از دسامبر ۲۰۲۱ رهبری آلمان را برعهده دارد و پیش از این هم به عنوان وزیر دارایی و کار و همچنین شهردار شهر هامبورگ فعالیت کرده است.

شولز در پروفایلی در وب‌سایت حزبش نوشته که زمانی که در مدرسه بوده از ورزش متنفر بود، اما همسرش بریتا ارنست او را به ورزش علاقه‌مند کرده تا جایی که بسیار به دویدن علاقه پیدا کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟