سرکرده جدید طالبان، مذاکرات صلح را رد کرد

  • انتشار: ۱۰ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 7684

رهبر جدید طالبان در یک پیام صوتی که به او نسبت داده شده، می‌گوید مذاکرات صلح “تبلیغات دشمنان” است و طالبان تا استقرار یک «نظام اسلامی» به «جهاد» در افغانستان ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزرای اطلس به نقل از بی بی سی، یک وبسایت منسوب به طالبان افغانستان، نوار صوتی را منتشر کرده که مدعی است در روز انتخاب ملا اختر محمد منصور به عنوان رهبر جدید این گروه ضبط شده و در آن آقای منصور در جمع کسانی که به گفته این وبسایت برای بیعت با او گردهم آمده اند، صحبت می‌کند.

رهبر جدید طالبان در این نوار با تاکیدهای پی در پی بر اتحاد طالبان می‌گوید: «حرف‌های دشمنان که این روند صلح است، روند مذاکره است، همه تبلیغات دشمنان است. آنها این تبلیغات را با مصرف پول از طریق رسانه‌ها و شماری از علما انجام می‌دهند تا سلسله جهاد را تضعیف کنند.»

آقای منصور افزود: «ما به این چیزها توجه نمی‌کنیم و نه به مذاکرات صلح ونه این چیزها گوش می‌کنیم. این جهاد تا زمانی ادامه می‌یابد که در این سرزمین نظام اسلامی برقرار شود.»

طالبان اخیرا مرگ ملا محمد عمر رهبر این گروه را تایید کردند و اعلام کردند که در نشستی ملا اختر محمد منصور را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرده اند.

گزارش‌های وجود دارد که شماری از رهبران و فرماندهان طالبان با گزینش او به عنوان رهبر جدید این گروه مخالفت دارند.

از سوی دیگر قرار بود که دور دوم گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان در اواخر ماه ژوئیه یا اوایل اوت امسال برگزار شود اما با تحولات جدید سرنوشت این گفت‌وگوها روشن نیست.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟