روسیه: تانک‌های آبرامز امریکا نمی‌توانند وضعیت جنگ در اوکراین را تغییر دهند

  • انتشار: ۵ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 154573

ریاست جمهوری روسیه اعلام کرده است که ارسال موشک‌های دوربرد (ATACMS) و تانک‌های آبرامز امریکا به اوکراین، وضعیت را در میدان جنگ تغییر نخواهد داد.

به گزارش رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این موضوع را روز سه‌شنبه، ۲۶ سپتامبر، در واکنش به ارسال تانک‌های آبرامز امریکا به اوکراین بیان کرده است.

به گفته پسکوف، نیروهای مسلح روسیه به‌طور مداوم در حال تطبیق برنامه مسکو با استفاده از انواع جدید تسلیحات در اوکراین هستند.

وی افزوده است: «همه اینها به هیچ وجه نمی‌تواند بر ماهیت عملیات ویژه و نتیجه آن تاثیر بگذارد. هیچ نوع سلاحی وجود ندارد که بتواند توازن قدرت را در میدان جنگ تغییر دهد.»

پیش از این، ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین، گفت که تانک‌های آبرامز ساخت امریکا وارد کشورش شده‌اند.

دسترسی به تانک‌های پیشرفته و جت‌های جنگی، یکی از خواسته‌های اصلی کی‌یف از متحدان غربی‌اش بود.

پسکوف با اشاره به سایر تانک‌های غربی ارایه شده به کی‌یف، که شامل لئوپارد ساخت آلمان و چلنجر بریتانیا می‌شوند، گفته است: «تانک‌های آبرامز سلاح‌های جدی هستند، اما به یاد داشته باشید که رییس جمهور در مورد تانک‌های دیگر ساخته شده در کشور دیگر چه گفت.»

در کنار تانک‌های آبرامز، مقام‌های اوکراینی بارها از دولت امریکا به رهبری بایدن، خواستار دریافت سیستم‌های موشکی تاکتیکی ارتش (ATACMS) نیز شده‌اند.

در همین حال، برخی رسانه‌های غربی گزارش دادند که جو بایدن، رییس جمهور امریکا، روز جمعه، ۲۲ سپتامبر، به زلنسکی اطلاع داده است که واشنگتن همچنان موشک‌های دوربرد (ای‌تی‌ای‌سی‌ام‌اس) را در اختیار کی‌یف قرار خواهد داد.

کاخ سفید و وزارت دفاع امریکا در مورد نشر این گزارش‌ها ابراز نظری نکرده‌اند.

این در حالی است امریکا از آغاز حمله روسیه به اوکراین، به ارزش میلیاردها دالر کمک نظامی و غیرنظامی به کی‌یف ارایه کرده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *