راهی جدید برای مقابله با زوال عقل

  • انتشار: ۱۷ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعیسلامت
  • شناسه مطلب: 97187

طبق بررسی های انجام شده جدید نشان می‌دهد، سرکه بلوبری با احیاء و بهبود عملکرد شناختی به مقابله با زوال عقل کمک می‌کند.

به گزارش خبر گزاری اطلس پرس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌های محققان دانشگاه کره جنوبی نشان می‌دهد، سرکه بلوبری با احیاء و بهبود عملکرد شناختی به مقابله با زوال عقل کمک می‌کند.

مطالعات اخیر نشان داده‌اند، مغز افراد مبتلا به آلزایمر که شایع‌ترین نوع زوال عقل است، دارای میزان پایین‌تر ترکیب سیگنال دهی موسوم به “استیل کولین” و گیرنده‌های آن است.

تحقیقات نشان داده است، مسدود کردن گیرنده‌های “استیل کولین” باعث اختلال در یادگیری و حافظه می‌شود.

داروهای توقف تجزیه “استیل کولین” برای مقابله با زوال عقل توسعه داده شده‌اند، اما معمولا به مدت طولانی در بدن دوام نداشته و می‌توانند برای کبد سمی باشند.

دانشمندان دانشگاه “Chungju” در کره جنوبی، تأثیر سرکه بلوبری را بر موش‌های مبتلا به زوال عقل بررسی کردند و دریافتند، سرکه موجب کاهش تجزیه “استیل کولین” و تقویت میزان فاکتور نوروتروفیک مغز، پروتئین مرتبط با حفظ و ایجاد نورون‌های سالم، می‌شود.

پژوهش‌ها در پایان نیز نشان داد، ترکیبات طبیعی می‌توانند گزینه درمانی ایمن‌تری باشند و موجب بهبود شناخت شوند؛ علاوه بر این، خمیر می‌تواند فعالیت زیستی برخی محصولات طبیعی را تقویت کند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، در حال حاضر ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به آلزایمر هستند که انتظار می‌رود این تعداد تا ۱۲ سال آینده به ۷۵ میلیون نفر برسد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟