جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی؛ آلمان: کنترل بر مرزها تشدید می‌شود

  • انتشار: ۵ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 154662

ذنانسی فیزر، وزیر داخله آلمان فدرال اعلام کرده است که اقدامات بیشتری را برای مبارزه با قاچاق انسان در مرزهای چک و پولند روی دست گرفته است.

او روز گذشته به روزنامه های گروه رسانه ای فونکه گفت: «ما حالا برای متوقف کردن قاچاقبران کنترل های بیشتری را در مرزهای مشترک مان با پولند و چک تدارک می بینیم».

فیزر افزود: «این اقدامات اضافی در کنار عملیات گسترده جستجوی پنهانی مهاجران غیرقانونی «Schleierfahndung» انجام می شود و در سراسر منطقه مرزی جریان دارد».

وزیر داخله آلمان گفت که با همتایانش در چک و پولند همکاری بسیار نزدیکی دارد تا بتوانند اقداماتشان را به خوبی باهم هماهنگ کنند.

او افزود: «هدف من این است که فشار بر قاچاقبران به حداکثر برسد و از انسان هایی حمایت شود که تحت شرایط بسیار خطرناک، اغلب بدون آب و غذا و تقریبا بدون اکسیژن از طریق مرزها قاچاق می شوند».

کنترل موقت مرزی از خزان ۲۰۱۵ در مرز بایرن با اتریش جریان دارد. وزارت داخله آلمان تصمیم به ادامه کنترل را به کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام می کند و این درخواست ها تا به حال همیشه تایید شده اند.

فیزر تا به حال بر این عقیده بود که به کنترل گذرگاه های مرزی دیگر نیازی نیست. درخواست برای چنین کاری باید یک ماه قبل از موعد به بروکسل ارائه شود.

براساس اطلاعات کنونی کنترل های مقطعی به دلایل مشخص مثلا در صورت قاچاق پناهجویان در مرز، بدون ارائه درخواست به بروکسل نیز ممکن می باشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *