توزیع ۵۰۰ مبایل به پناهجویان در فرانسه از سوی یک سازمان خیریه

  • انتشار: ۱۰ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155225

یک سازمان خیریه در شمال فرانسه، به نام اوبرژ دو میگران می‌خواهد هفته آینده ۵۰۰ مبایل را به پناهجویان توزیع کند.

سازمان اوبرژ دو میگران در نظر دارد تا ۵۰۰ تلفن را به پناهجویان در منطقه شمال فرانسه بدهد.

این سازمان می‌گوید کسانی که شب را در خیابان می‌گذرانند به مبایل نیاز دارند تا از تنهایی در امان باشند و در صورت نیاز با امدادگران تماس بگیرند.

در شمال فرانسه، یک سازمان خیریه به نام اوبرژ دو میگران می‌خواهد هفته آینده ۵۰۰ مبایل را به پناهجویان توزیع کند.

این تلفن ها که مجهز به سیم کارت و اینترنت هستند در اختیار سازمان های فعال منطقه مانند سکور کاتولیک و اتوپیا۵۶ قرار گرفته تا به پناهجویان توزیع شود.

ویلیام فوییار مسوول سازمان اوبرژ دو میگران به مهاجرنیوز گفت: «تلفن به یک مهاجر این امکانات را می‌دهد تا از تنهایی و گوشه گیری در امان باشد و با خانواده ها، سازمان ها، دوستان یا موسسات عمومی ارتباط برقرار کند.»

در منطقه شمال فرانسه، پناهجویان مرتباً توسط نیروهای امنیتی از کمپ ها اخراج می‌شوند. به همین دلیل، بسیاری از مردم به سختی به سازمان ها یا نقاط توزیع غذا دسترسی دارند. داشتن تلفن به آنها این امکان را می‌دهد که با داوطلبان تماس بگیرند تا نیازهای آنها را برطرف کنند.

داشتن تلفن در مواقع خطر نیز الزامی است. ویلیام فوییار می‌گوید: «وقتی پناهجویان در کانال مانش با خطر مواجه می‌شوند، یا هنگام سوار شدن به کامیون حادثه ای رخ می‌دهد، داشتن تلفن در چنین زمانی بسیار مهم است. آنها می‌توانند با امدادگران تماس بگیرند.»

سازمان ها قصد دارند این تلفن های همراه را در اختیار افراد نیازمند مانند زنان، خانواده ها، خردسالان یا افراد مریض قرار دهند. این تلفن ها به پناهجویان تازه وارد که تلفن ندارند، نیز داده می‌شود.

از سوی دیگر، این اقدام اوبرژ دو میگران خشم حامیان گروه راست فرانسه را برانگیخته است. پییر هانری دیومون، نماینده حزب جمهوری خواه گفت که قاچاقچیان اکنون می‌توانند به راحتی با مهاجران، «قربانیان آینده»، تماس بگیرند و به آنها وقت ملاقات برای سوار شدن به قایق ها را بدهند. اما سازمان اوبرژ دو میگران این موضع را «غیر مسوولانه» خواند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *