تاکید آلمان بر جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی با «کنترل‌های شدیدتر»

  • انتشار: ۹ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155112

صدراعظم آلمان گفته است که با کنترل شدیدتر از روند مهاجرت غیرقانونی در اتحادیه اروپا باید جلوگیری شود.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان امیدوار است که با کنترل های شدید تر، از مهاجرت غیر قانونی در آلمان جلوگیری شود.

شولتس تأکید کرد که حکومت آلمان در این مورد کاملاً توافق دارد که مهاجرت غیرقانونی در اتحادیه اروپا باید متوقف شود.

به نقل از رسانه‌های آلمانی، شولتس روز گذشته به شبکه هئیت تحریریه این کشور تأکید کرد که آلمان از حفاظت مرزهای بیرونی اروپا حمایت می‌کند و به اتخاذ تدابیر اضافی برای امنیت مرزی با اتریش ادامه می دهد و نیز با سویس و چک در مورد کنترول های مشترک با هردو جانب توافق کرده است.

صدراعظم آلمان توضیح داد که مولداویا و گرجستان به عنوان کشور های مبدأ امن اعلام شده‌اند و پولند باید در این میان اطمینان بدهد که به فروش ویزا ادامه ندهد و به مهاجرین علامت عبور به آلمان را ندهد؛ آلمان به همین دلیل کنترول ها در مرز با پولند را تشدید کرده است: «ما امیدواریم که این اقدام به زودی محسوس شود.»

شولتس تصریح کرد که وضعیت نباید به این منوال ادامه یابد: «شمار مهاجرین که تلاش می‌کنند به آلمان بیایند، در حال حاضر بسیار بالا است» و بیش از ۷۰ درصد مهاجرین که در آلمان رسیده اند، تا هنوز ثبت نشده اند، «باوجود که آن‌ها تقریباً همه در یکی از کشور های اتحادیه اروپا بوده اند.»

شولتس می‌خواهد در ماه نوامبر امسال در کنفرانس برنامه‌ریزی شده با نخست وزیران ایالت ها، در مورد مهاجرت و تمویل هزینه‌های مهاجرت «یک سیستم برای محلات» را طرح ریزی نماید.

صدراعظم آلمان باوجود مشاجرات با احزاب ائتلافی در حکومت در ارتباط با برنامه ها در سطح اتحادیه اروپا در مورد تشدید سیستم اروپایی پناهندگی تأکید کرد: «حکومت آلمان در این مورد کاملاً توافق دارد که مهاجرت غیرقانونی در اتحادیه اروپا باید متوقف شود» و این امر فقط مشترکاً و با همبستگی امکان پذیر می باشد.

بر اساس برنامه‌های اتحادیه اروپا، کشورهای عضو باید مهاجرین را بار دیگر در همان مرز های خارجی راجستر کنند که از آن طریق به این کشور ها می رسند. شولتس افزود: «سپس آن‌ها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با احساس همبستگی تقسیم خواهند شد و پرونده آن‌ها در همان جا ها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.»

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *