افزایش ظرفیت توزیع پاسپورت در هرات؛ هزاران نفر به اداره پاسپورت هجوم بردند

  • انتشار: ۲ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 150623

پس از آن‌که مسئولان محلی طالبان در هرات از توزیع روزانه هزار جلد پاسپورت به ساکنان این ولایت خبر دادند، هزاران نفر به مرکز توزیع پاسپورت ولایت هرات هجوم آوردند.

روز گذشته (چهارشنبه، ۱ سنبله) نوراحمد اسلام‌جار، والی طالبان در هرات و مسئولان ریاست عمومی پاسپورت ساختمان جدید آمریت پاسپورت ولایت هرات را افتتاح کردند.

والی طالبان در هرات در مراسمی به همین مناسبت گفت که پس از این روزانه به هزار نفر از ساکنان ولایت هرات «به‌گونه‌ی آفلاین» پاسپورت توزیع می‌شود.

در پی این اظهارات، هزاران نفر از ساکنان هرات روز و شب را در پشت دروازه‌های عکاسی‌ها برای دریافت فرم آفلاین پاسپورت سپری کرده و امروز به ساختمان آمریت پاسپورت ولایت هرات هجوم آوردند.

در همین حال، شماری از باشندگان ولایت هرات می‌گویند که باوجود در اختیارداشتن فرم آنلاین، ساعت‌ها در پشت دروازه‌ی آمریت پاسپورت منتظر مانده‌اند، اما کسی به آن‌ها پاسخگو نبوده است.

احمد سعید آرام، یکی از باشندگان هرات گفت که به سختی توانسته فرم را از عکاسی دریافت کند، اما موفق به طی مراحل و اخذ پاسپورت خود نشده است.

در پی ازدحام بیش از حد در آمریت پاسپورت هرات، اداره‌ی محلی طالبان در این ولایت امروز اعلام کرد که درخواست‌های آفلاین را طی مراحل نمی‌کند.

در خبرنامه‌ی اداره‌ی محلی طالبان در هرات آمده است که تنها درخواست‌های انجام‌شده به‌صورت آنلاین از سوی آمریت پاسپورت این ولایت طی مراحل می‌شود.

این درحالی است که از زمان تسلط دوباره‌ی طالبان بر افغانستان، مهاجرت شهروندان این کشور به کشورهای همسایه و سایر کشورها افزایش یافته است.

آمریت پاسپورت ولایت هرات قبل از این روزانه برای ۲۰۰ نفر پاسپورت توزیع می‌کرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟