اعزام نیروهای بریتانیایی به اوکراین؛ مدودوف: سربازان بریتانیایی اهداف مشروعی برای ما هستند

  • انتشار: ۹ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 155125

دیمیتری مدودوف، معاون شورای امنیت ملی روسیه در واکنش به اعزام شدن نیروهای بریتانیایی ه‌هدف آموزش نیروهای اوکراینی در میدان جنگ گفته است که سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند.

یورو نیوز روز یک‌شنبه، ۱ اکتوبر، گزارش داده است دودوف در پیام‌رسان تلگرام خود گفته است که نیروهای بریتانیایی مستقر در اوکراین «اهداف مشروع» برای حملات نظامیان روس هستند.

به گفته وی، سربازان بریتانیایی که ماموریت آموزش نیروهای اوکراینی را به عهده گرفته‌اند، می‌توانند «اهدافی مشروع» برای حملات ارتش روسیه باشند.

او همچنان از کارخانه‌های آلمانی تولید موشک‌های تاورس در صورتی که این موشک‌ها در اختیار ارتش اوکراین قرار بگیرد نیز به‌عنوان «اهداف مشروع» حملات ارتش کشورش در آینده یاد کرد.

این در حالی است که روز گذشته روزنامه تلگراف به نقل از گرانت شاپس، وزیر دفاع جدید بریتانیا گزارش داد که ین کشور به‌هدف آموزش نیروهای اوکراینی در میدان جنگ، شماری از نیروهای زمینی به کی‌یف اعزام می‌کند.

گرانت شاپس، گفته است که مقام‌های بریتانیایی هم‌اکنون در زمینه استقرار نیروی نظامی بریتانیا در کی‌یف و انتقال برنامه آموزش نظامیان اوکراینی از خارج به داخل این کشور در حال رایزی هستند.

شاپس از شرکت‌های تسلیحاتی کشورش نیز خواسته که تاسیساتی را در خاک اوکراین برای تولید تجهیزات نظامی ایجاد کنند.

مدودوف پیش از این نیز گفته بود که مسکو عملیات نظامی ویژه خود را تا زمانی که «رژیم نازی» در اوکراین را از بین نبرد و سرزمین‌های دیرینه روسی را آزاد نکند، ادامه خواهد داد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *