احمد مسعود با معاون پارلمان روسیه دیدار کرد

  • انتشار: ۷ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 151157

جبهه مقاومت ملی افغانستان از دیدار احمد مسعود، رهبر این جبهه با سرگئی میرونوف، رهبر حزب عدالت و معاون پارلمان فدراسیون روسیه خبر داده است.

جبهه مقاومت ملی افغانستان روز سه‌شنبه، ۷ سنبله، با نشر خبرنامه‌ای نوشته که آقای مسعود به دعوت سرگئی میرونوف در مقر پارلمان آن‌ کشور با وی دیدار و در مورد مسایل سیاسی و امنیتی کشور گفت‌وگو کرده است.

در خبرنامه آمده است: «در این دیدار، ضمن بحث درباره اوضاع افغانستان و منطقه، پیرامون راه‌هاى برون‌رفت از بحران در کشور صحبت‌هاى مفصل، همه‌جانبه و سازنده صورت گرفت.»

این جبهه افزوده است که دو طرف روى مبارزه علیه افراطیت و مواد مخدر، «استقلالیت افغانستان» و ایجاد حکومت همه‌شمول برآمده از آراى مردم تاکید کردند.

در همین حال، آقای سرگئی میرونوف نیز در یک نوار تصویری گفته که روسیه به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان ارزش و احترام قایل است.

وی افزوده است: «افغانستان امروز هم دست‌خوش تروریسم و قاچاق مواد مخدر است و رهبری طالبان به آن‌چه وعده داده بودند، عمل نمی‌کنند.»

به گفته وی، مسکو در خزان سال روان میلادی نشستی را در مورد حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مشکلات افغانستان برگزار خواهند کرد و احمد مسعود یک تن از سخنرانان اصلی در آن نشست خواهد بود.

طالبان تا کنون به این سفر واکنشی نشان نداده‌اند.

این در حالی است که پس از روی‌کارآمدن طالبان در افغانستان، کشورهای جهان همواره بر تشکیل حکومت همه‌شمول و تامین حقوق دختران و زنان توسط این گروه تاکید کرده‌اند.

گفتنی است که در ماه‌های اخیر حملات جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی در نقاط مختلف کشور بر طالبان افزایش یافته است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟