احتمال مهاجر شدن صدها میلیون نفر در جهان به دلیل گرمایش زمین

  • انتشار: ۵ میزان ۱۴۰۲
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 154709

بر اساس برآوردهای سازمان بین المللی مهاجرت، بسته به شدت گرمایش جهانی، بین ۴۴ تا ۲۱۶ میلیون نفر ممکن است تا سال ۲۰۵۰ مهاجر شوند.

طبق برآورد سازمان بین المللی مهاجرت حداقل ۴۴ میلیون و حداکثر ۲۱۶ میلیون نفر ممکن است تا سال ۲۰۵۰ به دلیل تغییرات اقلیمی مهاجر شوند.

تغییرات آب و هوایی و افزایش دمای جهان منجر به بلایای طبیعی مختلف در بسیاری از نقاط جهان می‌شود.

بر اساس گزارش «تغییرات اقلیمی و تحرکات انسانی آینده» که در سال ۲۰۲۲ توسط سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد منتشر شد، در دوره ۱۰ ساله گذشته، به طور متوسط ​​۲۱٫۶ میلیون نفر در جهان در سال به دلیل مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوایی مجبور به مهاجرت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مناطقی که بیشترین تحرک انسانی را در اثر رویدادهای آب و هوایی ناشی از تغییرات اقلیمی بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۲۱ داشته‌اند، به ترتیب عبارتند از: آسیای شرقی و اقیانوسیه، آسیای جنوب شرقی، کشورهای آفریقای جنوب صحرا، آمریکای جنوبی و شمالی، خاورمیانه و شمال آفریقا، اروپا و آسیای مرکزی.

طبق این گزارش بیش از ۱۰ میلیون نفر در کشورهای شرق آسیا و اقیانوسیه و بیش از ۸ میلیون نفر در جنوب شرق آسیا تحت تأثیر طوفان و سیل قرار گرفتند. بیش از ۲ میلیون نفر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا از سیل، طوفان و خشکسالی رنج می‌برند.

تقریباً ۲ میلیون نفر در آمریکای جنوبی و شمالی از سیل، طوفان و آتش سوزی جنگل‌ها رنج بردند. نزدیک به ۲ میلیون نفر در خاورمیانه و شمال آفریقا با سیل دست و پنجه نرم می‌کنند.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که کمترین تحرک انسانی در اروپا و آسیای مرکزی به دلیل بحران آب و هوا تجربه شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *