28 قربانی برای شکار هر فرمانده

  • انتشار: ۵ قوس ۱۳۹۳
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 1245

یک گروه حقوق بشری انگلیس آمار حملات ارتش آمریکا با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) به مناطق ناآرام در افغانستان، پاکستان، سومالی و یمن را در اختیار روزنامه گاردین قرار داده است. طبق این گزارش که مربوط به حملات مذکور در 10 سال گذشته است آمریکایی ها برای کشتن 41 سرکرده گروه های تروریستی هزار و 147 غیرنظامی بی گناه را قتل عام کرده اند.

به گزارش مهر “جنیفر گیبسن” که در تهیه این گزارش نقش داشته در این رابطه می گوید: در بین افکار آمریکا اینگونه القا شده که حملات پهپادها “بسیار دقیق” هستند. با این حال این واقعیت که برای کشتن “یک آدم بد” 28 انسان بی گناه شامل زنان و کودکان، کشته می شوند نشان می دهد طی این حملات هیچ دقت عملی در کار نیست.

گاردین با اشاره به سخنان “جان کری” وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه بی بی سی در سال گذشته می نویسد: “تنها کسانی که در حملات ما هدف قرار می گیرند، کسانی اند که تایید می شود تروریست های ارشد هستند. ما فقط به خاطر اینکه گمان کنیم یک فرد تروریست است به رویش آتش نمی گشاییم.”

با این حال شمار بالای قربانیان غیرنظامی این حملات نشان می دهد ادعاهای مطرح شده از سوی واشنگتن صحت نداشته و کشته شدن یک سرکرده طالبان و یا یک تروریست ارشد به بهای جان باختن صدها انسان بی گناه انجام می گیرد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟