کوریای شمالی پایان کرونا در این کشور را جشن میگیرد

  • انتشار: ۳۱ جوزا ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 131337

یک ماه می‌شود که کوریای شمالی اذعان کرده که کرونا در این کشور شیوع یافته آن هم بعد از چندین بار انکار ابتلای مردمانش به این بیماری ویروسی در یک بازه زمانی بیش از دو ساله، با این حال شاید خودش را برای اعلام پیروزی بر این بیماری همه‌گیر آماده می‌کند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در کوریای شمالی با بدترین سیستم صحی در جهان و عدم دسترسی یا دسترسی کم به واکسیناسیون و سوابق دیرینه در بی‌توجهی به مردم خبری از اعلام تعداد مرگ‌ها نیست و دولت این کشور از آن اجتناب کرده است.

کارشناسان بر این باورند، تعداد رسمی آمار ابتلا به کرونا در کوریای شمالی بیش از آمار اعلام شده به واسطه پروپاگاندای این کشور است چون هدفش تقویت کیم جونگ اون، رهبری کوریای شمالی است.

با این حال، آنچه واضح است این است که به‌روزرسانی‌های روزانه رسانه‌های دولتی این امر را اجتناب‌ناپذیر نشان می‌دهد که کوریای شمالی به طور کامل ویروسی را که بیش از ۶ میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است، شکست خواهد داد. بر اساس آمار رسمی، موارد ابتلا کاهش داشته در حالی که گزارش شده ۱۸ درصد از جمعیت ۲۶ میلیونی این کشور علایمی دارند که خارجی‌ها می‌گویند احتمالا از بابت کروناست.

دولت سئول و برخی از کارشناسان بر این باورند که کوریای شمالی به زودی زود اعلام می کند ویروس کرونا را شکست داده که البته به هوشمندی و زیرکی کیم جونگ اون هم مرتبط خواهد بود.

خارج‌نشین‌ها گمان می‌کنند که کیم جونگ اون از شیوع این بیماری برای تقویت وحدت داخلی استفاده می‌کند، آن هم در زمانی که بسیاری از مردم این کشور از دو سال و نیم محدودیت‌های شدید خسته شده‌اند که به معیشت آنها آسیب رسانده است.

تصور می‌شود که کوریای شمالی در حال دستکاری آمار واقعی فوت شدگان ناشی از کروناست تا از آسیب به کیم جونگ اون جلوگیری کند. کوریای شمالی اخیرا روزانه حدود ۱۷ هزار تا ۳۰ هزار مورد جدید تب را گزارش کرده که در مجموع به ۴.۷ میلیون نفر می‌رسد. همچنین در کمال ناباوری منابع خارجی‌ها اعلام کرده که تنها ۷۳ نفر در پی ابتلا به کرونا جان باختند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟