پرداخت وام ۳۰۰ هزار افغانی توسط سازمان ملل برای کسب و کار آوارگان داخلی

  • انتشار: ۲ قوس ۱۴۰۱
  • سرویس: اقتصاد
  • شناسه مطلب: 134495

کمیسیاری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان و شبکه توسعه‌ای آغا خان نخستین طرح مشترک حمایت از کسب‌وکارها برای آواره‌گان داخلی در افغانستان را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از ۸ صبح، بربنیاد این طرح که جزییات آن روز چهارشنبه، ۲ قوس، از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان همگانی شده است، آواره‌گان داخلی در ولایت‌های میزبان می‌توانند از ۲۵ تا ۳۰۰ هزار افغانی وام بدون سود دریافت کنند.

طرح مشترک سازمان ملل و شبکه توسعه‌ای آغا خان با هدف کمک به آسیب‌‌پذیرترین افراد جامعه که به دنبال فعالیت‌های اقتصادی استند، روی دست گرفته شده است. این طرح در حال حاضر‌ در ولایت‌های بلخ، بامیان، هرات، کابل و ننگرهار اجرا شده است و در آینده گسترش خواهد یافت.

قرار است در سال جاری ۳۴ میلیون افغانی از طریق این طرح در اختیار ۵۰۰ تن که در صدد راه‌اندازی فعالیت‌های اقتصادی استند، قرار داده شود.

این طرح در حالی راه‌اندازی می‌شود که ارزیابی‌های کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان در ۷۵ ولسوالی از ۵ ولایت افغانستان نشان می‌دهد که عدم دسترسی مولدان اقتصادی به خدمات مالی مانع خودکفایی آنان شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟