هیلاری کلینتون دخترش را کاخ کرملین جا گذاشت؟!

  • انتشار: ۱۷ سنبله ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 132863

هیلاری کلینتون، بانوی اول سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، زمانی که خانواده‌اش در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون به مسکو سفر کردند، او نزدیک بود دخترش چلسی را در کرملین جا بگذارد.

هیلاری کلینتون که همسر بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکاست و در دوره ریاست باراک اوباما هم وزیر خارجه بود، شامگاه سه‌شنبه در شوی تلویزیونی جیمی فلن شرکت کرد و در پاسخ به اینکه آیا “داستان دیوانه‌کننده از تعطیلات” دارد، صحبت‌ کرد.

او با اذعان به این که این تجربه “بسیار آسیب‌زا” بود، ادعا کرد که او و همسرش درگیر تشریفات دیدار با بوریس یلتسین، رئیس‌جمهوری وقت روسیه شده بودند و قبل از اینکه متوجه شوند، برای بازگشت به فرودگاه در حال سوار شدن به خودروی لیموزین‌شان بودند که فهمیدند چلسی حضور ندارد.

هیلاری کلینتون دقیقا توضیح نداد که چگونه این زوج متوجه شده‌اند دخترشان نیست و همچنین چلسی که ظاهراً این حادثه را به یاد می‌آورد، توضیحی درباره آن نداد.

خانم کلینتون گفت: آیا می‌توانید تصور کنید که تنها فرزندم را در کرملین بگذارم، مخصوصاً با تمام اتفاقاتی که افتاده است؟

ولادیمیر شوچنکو، رئیس سابق تشریفات پروتکل یلتسین به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که او به کل همه چیز را فراموش کرده بود چون «این اتفاق تحت‌الشعاع خود کلینتون قرار گرفت که داشت حرف‌های بیهوده می‌زد.» او در ادامه با اندکی جسارت بیشتر می‌گوید که «شاید آنها او را جا گذاشتند، من نمی‌دانم.» با این حال، او مطمئن بود که کلینتون‌ها «اصولاً» هرگز یک شب هم در کرملین نمانده‌اند.

شوچنکو خود این دیدار را به یاد می‌آورد و به اسپوتنیک گفت که بانوی اول وقت آمریکا در آن زمان «بسیار متعادل به نظر نمی‌رسید.»

بیل کلینتون تا حد زیادی مسئول انتخاب مجدد یلتسین در سال ۱۹۹۶ بود و رسانه‌های آمریکایی حتی به دخالت او در انتخابات به نمایندگی از رهبری که شدیداً نامحبوب بود و میزان رضایت از او حدود ۶ درصد بود، افتخار می‌کردند.

بسیاری از حامیان هیلاری کلینتون هنوز اصرار دارند که او با توطئه روس‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ مقابل دونالد ترامپ شکست خورد.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟