نخست وزیر انگلیس از مقامش کناره گیری کرد

  • انتشار: ۱۶ سرطان ۱۴۰۱
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 131596

بوریس جانسون امروز (پنجشنبه) در سخنرانی زنده ضمن اعلام استعفای خود به عنوان نخست وزیر انگلیس پس از سه سال خدمت در این سمت، خطاب به مردم گفت: می‌خواهم بدانید که چقدر از ترک کردن بهترین شغل جهان ناراحتم اما باید بپذیرم.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در جریان سخنرانی زنده از مقابل دفتر نخست وزیری خطاب به مردم گفت: در سیاست به هیچ کس از راه دور نیازی نیست و اگر کسی نقشی دارد باید در میدان کار باشد.

وی از میلیون‌ها تنی که در انتخابات گذشته به وی رای داده بودند، تشکر کرد و گفت: اگر تا الان جنگیدم تا در این سمت باقی بمانم به این خاطر بود که فکر می‌کردم این شغل من، وظیفه من و تعهد من نسبت به شماست.

جانسون افزود: تلاش کردم تا کابینه ام را متقاعد کنم که تغییر نخست وزیر در حال حاضر “خلاف قاعده” است اما متاسفم که در نهایت نتوانستم آنها را متقاعد کنم.

وی تایید کرد که روند انتصاب یک رهبر جدید از الان آغاز می‌شود و چهارچوب زمانی برای هفته آینده تعیین شده است.

جانسون با اشاره به نهایی کردن بریگزیت، نحوه مدیریت پاندمی کرونا و روند واکسیناسیون اظهار داشت: من از دستاوردهای این دولت بسیار مفتخرم. ناراحت کننده است که نتوانستم تا آخر دوره این دولت شاهد دستاوردهای دیگر آن باشم.

وی همچین به مردم اوکراین قول داد: می‌دانم که ما در انگلیس به حمایت از مبارزه شما برای آزادی تا هر زمان که طول بکشد ادامه خواهیم داد.

جانسون به مردم کشورش گفت: می‌خواهم بدانید که چقدر از ترک بهترین شغل جهان ناراحت هستم اما باید بپذیرم.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟