فرانسه: محاصره غزه باید هرچه سریعتر برداشته شود

  • انتشار: ۱۹ اسد ۱۴۰۱
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 132237

دولت فرانسه اعلام کرد، هیچ صلح پایداری بدون لغو محاصره غزه ممکن نیست.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از آتش بسی که در نوار غزه به لطف میانجیگری‌های مصر و با پشتیبانی سازمان ملل و قطر اعمال شده استقبال میأ‌کند.

در این بیانیه تصریح شد: بدون رفع محاصره علیه نوار غزه هیچ ثبات و صلح پایداری در آنجا به همراه تضمین‌های امنیتی معتبر برای اسرائیل نمی‌تواند وجود داشته باشد. فرانسه به تلاش‌هایش به همراه شرکای اروپایی و منطقه ای خود برای دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه ادامه می‌دهد.

فرانسه همچنین از همه طرف‌ها خواست به اجرای کامل آن با هدف جلوگیری از یک دور دیگر تشدید درگیری‌ها و افزایش شمار قربانیان غیرنظامی احترام بگذارند.

این کشور در عین حال در ضمن ابراز تسلیت به خانواده‌های قربانیان اخیر در غزه خواستار “باز ماندن مسیرهای دسترسی به نوار غزه برای بلند مدت به ویژه از جهت اجازه به وارد کردن کمک‌های انساندوستانه و سوخت و نقل و انتقال سریع مجروحان و بیماران نیازمند به درمان” شد.

از جمعه گذشته جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه وجود تهدید حمله از جانب جنبش جهاد اسلامی فلسطین حملات هوایی به نوار غزه را شروع کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بر اساس اعلام وزارتصحت عامه فلسطین، در جریان این حملات صهیونیستها دست کم ۴۵ فلسطینی از جمله یک دختر بچه پنج ساله به شهادت رسیده در حالی که بالغ بر ۳۶۰ تن دیگر مجروح شدند.

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟