رازهای زندگی صدام/ ۸۰ معشوقه و ۳ زن صدام + تصاویر

  • انتشار: ۱۳ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: اطلس پلاس
  • شناسه مطلب: 35141

سالهاست که از اعدام صدام، دیکتاتور سابق عراق در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۰۶ می گذرد، اما تاریخ به سختی جنایت های او را فراموش می کند. او در زندگی خصوصی اش ناگفته هایی داشته است که کمتر کسی از زندگی صدام اطلاعات دقیقی دارد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، پس از حمله نیروهای آمریکایی و متحدانش به عراق در سال ۲۰۰۳، دیکتاتور عراق سمت خود را از دست داد و مخفی شد. او در حالی که در حفره ای کوچک در منطقه ای دورافتاده پنهان شده بود، به دام افتاد. دولت موقت عراق با برگزاری دادگاه ویژه جرائم، در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۰۶ او را به اعدام با چوبه دار محکوم کرد و حکم وی در ۳۰ دسامبر همان سال اجرا شد. او هنگام مرگ ۶۹ سال داشت.

دیکتاتور سابق عراق ۲۴ سال بر مسند حکومت تکیه زد. آنچه از صدام باقی مانده گزارش جنایت های او علیه مردم خودش است.

زندگی صدام و همسران وی

صدام را در زمره سران بی بند و بار تلقی می‌کنند. او ۳ بار ازدواج کرد که حاصل آن ۵ فرزند از همسر اول وی، «ساجده»بودند. او همسران خود را در کاخ‌های جداگانه نگه می‌داشت.

ساجده نخستین همسر صدام (دختر خیرالله طلفاح) و دختر کاکای او بود که پس از مرگ پدرش تحت حمایت صدام و مادرش قرار گرفت. حاصل ازدواج آنها دو پسر و سه دختر بود. دو پسر صدام به نام های «عدی» و «قصی» در زمان حمله آمریکا به عراق و چند روز پیش از بازداشت صدام کشته شدند.

ساجده و سه دخترش به نام های رنا، رغد و حلا پس از حمله آمریکا از عراق خارج شدند. رغد و رنا در حال حاضر در اردن به سر می برند. در حالی که ساجده و حلا در قطر هستند.

سمیرا همسر دوم صدام نیز پسری به نام علی به دنیا آورد که صدام هیچگاه به او حق قانونی نداد. پس از حمله نیروهای آمریکایی به عراق در سال ۲۰۰۳، سمیرا به همراه پسرش به لبنان فرار کرد و از آنجا عازم کانادا شد.

با این حال، طبق اظهارات برخی از منابع، در زندگی صدام علاوه بر ۳ زن قانونی، ۸۰ معشوقه نیز وجود دارد! او با تعداد زیادی زن رابطه غیراخلاقی داشته است. سازمان ملل پیش از این با انتشار گزارشی اعلام کرد دیکتاتور معدوم عراق بیش از ۸۰ معشوقه داشته و با زنان زیادی رابطه غیراخلاقی برقرار کرده بود.

اطلاعاتی از سرنوشت این زنان و اینکه پس از مرگ صدام به کجا گریختند، در دسترس نیست. با این حال گفته می شود، کاخ های متعدد صدام که در طول ۲۴ سال حکومت وی بر عراق بنا شده بود، محل نگهداری این زنان بوده است.

زندگی صدام زندگی صدام 2 زندگی صدام 3 زندگی صدام 4 زندگی صدام 5 زندگی صدام 6 زندگی صدام 7 زندگی صدام 8زندگی صدام 9